Bez kategorii Maniek  

Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to produkt, który często spotykamy, jednakże zwykle nie zauważamy go. Siatki posiadają takie szerokie użycie, że prędzej czy później będziemy ich potrzebować. Przedstawiony gatunek siatki jest znacząco mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednak coraz częściej klienci postanawiają o jej zakupie.

Lepsza będzie siatka zgrzewana czy pleciona?

Aby uzyskać odpowiedź na rozterkę jeżeli chodzi o decyzję wyboru siatki, powinno się w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie istnieją między nimi rozbieżności. Standardowa siatka pleciona to w większości przypadków cynkowana stal z ochroną PVC. Tworzy się ją w procesie splatania ze sobą drutów i tworzenia z nich powtarzalnych otworków. Model, który spotyka się głównie, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej także otrzymujemy stal w formie ocynkowanej, dodatkowo powleczoną warstwą PVC. Siatki zgrzewane najczęściej wykorzystuje się przy grodzeniu posesji. To rozwiązanie jest nadwyraz estetyczne i wytrzymałe. Siatki zgrzewane możemy kupić we wszelkich możliwych kolorach, zmieniana jest również wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z podstawowych i najważniejszych cech siatek zgrzewanych jest prostota instalacji. Przy zakupie siatki zyskujemy nieelastyczny materiał, którego nie ma potrzeby formować i rozciągać, jak w przypadku siatek zaplatanych. Wysokiej jakości twardy pręt z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie montażu. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na zaletę, że siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza a także promieni słonecznych.