Aranżacja Maniek  

Z jakich względów plisy okienne są tak często wybierane?

Plisy okienne są bardzo często wybierane z powodu wielu zalet. Doskonale zastępują klasyczne rolety. W Warszawie można obecnie znaleźć wiele firm zajmujących się sprzedażą rolet plisowanych. Jednak, aby znaleźć odpowiednie plisy okienne, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Jak dokładnie działają rolety plisowane? Co zdecydowanie warto na ich temat wiedzieć? Jakie są ich główne zalety? Jak kupić najlepsze żaluzje plisowane?

Jak działają plisy okienne?

Plisy okienne inaczej nazywane są także żaluzjami plisowanymi. Jest to nic innego, jak system harmonijkowy, którego celem będzie zaciemnienie wnętrza i zasłonięcie szyb, niekiedy żaluzje służą też do dekoracji wnętrz. Harmonijkę składa się dzięki listewce oraz możliwe jest ustawienie jej w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje mogą być wykonane z rozmaitych materiałów – najczęściej używane są różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak przykładowo poliester. 

Inwazyjny i nieinwazyjny montaż żaluzji plisowanych

Istnieją dwie metody montowania rolet – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Montaż inwazyjny opiera się na wierceniu otworów w oknie. Rolety plisowane sprawdzą się bez względu na rodzaj okna, a co więcej nie będą one uniemożliwiać możliwości otworzenia go na oścież. Mnóstwo osób decyduje się na jednak montaż nieinwazyjny, gdyż nie ma potrzeby robienia dziur w listwach. Żaluzje zakłada się się za pomocą dopasowanych zaczepów, które zakłada do ramy okna. Zaczepy są zdecydowanie tańszym wyjściem, niemniej trzeba pamiętać, że mogą być delikatniejsze. 

Typy plis okiennych

Na rynku można znaleźć rozmaite typy rolet plisowanych. Zwykle kupowane są klasyczne modele przystosowane do pionowych ram. Kolejnym wyjściem są żaluzje, które sprawdzą się w oknach dachowych. Oprócz tego rolety zakłada się do okien o nietypowych kształtach – sprawdzają się choćby do ram ram skośnych oraz okrągłych. 

Plisy okienne – zalety

Dzięki żaluzjom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. Inaczej niż w tradycyjnych roletach można zasłonić dowolną część okna – na przykład od połowy w dół. Następną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje nie ważą dużo, są wytrzymałe oraz estetyczne, dzięki temu sprawdzają się w większości wnętrz. Świetnie pasują do wystroju, ponieważ na rynku dostępne są warianty w różnych kolorach oraz wzorach. Wiele klientów wybiera termoizolacyjne plisy okienne – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem wnętrze się nie nagrzewa.

Jak wybrać dobre żaluzje plisowane?

Wybranie najlepszych plis okiennych jest stosunkowo łatwe, wystarczy tylko wziąć pod uwagę parę podstawowych aspektów. Przede wszystkim powinny być one dopasowane do kształtu i wielkości okna. Podczas zakupu nie należy pomijać też materiału, z którego są one zrobione. Zgodnie z wystrojem wnętrza należy dopasować kolor i wzór.
Podczas wybierana najlepszych żaluzji plisowanych koniecznie powinno się wziąć pod uwagę producenta, gdyż to właśnie on zapewnia najwyższą jakość produktów. Wiele osób decyduje się na Piogal – plisy w Warszawie. Firma jest rzetelna i godna zaufania, a także można spodziewać się szybkiej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL  – plisy w Warszawie przemawia nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale także wiele dobrych opinii.