Fotowoltaika Maniek  

Wybór firmy do zamontowania fotowoltaiki

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada mnóstwo zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm mających w swojej ofercie montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co uwzględnić, wybierając firmę, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

Jeśli mieszkasz w województwie Pomorskim – na pewno zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy oferującej montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiada za sukces inwestycji. Z całą pewnością nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, którą uda się nam znaleźć. Powinna to być decyzja dokładnie przemyślana.

Fotowoltaikę na obszarze Pomorskiego kładzie też Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim złożymy na umowie swój podpis koniecznie należy zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników zatrudnionych w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy korzysta z usług podwykonawców, których jakość pracy nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Należy też dowiedzieć się na jakich urządzeniach bazuje dana firma. Powinna ona wykorzystywać komponenty pochodzące od znanych i rzetelnych producentów.

Jakie pytania jeszcze warto zadać?

Chcąc powierzyć montaż fotowoltaiki, koniecznie trzeba w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, na której usługi się decydujemy powinna zapewniać wykonanie projektu. Wiele firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych projekty wykonuje za darmo. Niektórzy zalecają, aby porównać ze sobą projekty wykonane minimum przez dwie firmy, zwracając szczególną uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić trzeba również szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem warto poczekać, jeżeli firma jest naprawdę dobra i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na wsparcie jeśli wystąpią jakieś problemy. Istotną kwestią jest też gwarancja. Zawsze należy dowiedzieć się jaką gwarancję gwarantuje firma wykonująca montaż paneli, a także jaki jest jej zakres. Wprawdzie panele słoneczne raczej nie ulegają awarii, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm pomaga w jego uzyskaniu, co istotnie obniża koszt wykonania instalacji.

Imigo – to specjaliści z rejonu Katowice, Rybnik

Gdzie znaleźć firmę montującą panele słoneczne?

Znalezienie firmy wykonującej montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest obecnie problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze można wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „montaż paneli słonecznych”, aby bez zbędnych problemów znaleźć firmę w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić mającej bogate doświadczenie firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście obecnie znalezienie takiej firmy nie jest trudne.