Inne Maniek  

W poszukiwaniu harmonii i spokoju ducha – jak szukać ziemskiej energii?

W dzisiejszych czasach towarzyszy nam permanentny pęd. W obliczu zewsząd dopadających stymulantów, często zapominamy o duchowej strefie naszego życia. Coraz częściej brak nam czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do przytłaczającego stresu i może być przyczyną chorób psychicznych.

Naszym zadaniem jako ludzi jest odkrywanie miejsc, które mogą dać spokój i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych rozterkach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są dla przykładu często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) postrzegania? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich korzyści?

W jaki sposób czakramy ziemi pomagają nam być lepszymi ludźmi?

Według wierzeń czakry w ludzkim ciele pełnią funkcję centrów energetycznych. Wszelkie nasze działania czy idee mają na nie wpływ. Człowiek ze zdrowymi czakrami, które umiejscowione są wzdłuż kręgosłupa, cechuje się witalnością.

Zakłócone czakry mogą być natomiast powodem chorób i złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest by co jakiś czas spoglądać w głąb swojej duszy i szukać tam harmonii.

Zaburzona energia może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez intensywne skupianie uwagi czy właściwą dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii występują miejsca mocy w Indiach, które cechują się intensywnym ładunkiem energetycznym. Określa się je nazwą czakramów ziemi. Dają one szansę odzyskać moc i nadać życiu korzystny kierunek.

Naturalne pole energetyczne, które prezentują miejsca mocy w Indiach mają niebagatelny wpływ na działanie całej ludzkości. Pozwalają one zachowywać balans. W ludzkim organizmie czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco inaczej – można znaleźć aż 156 punktów czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie występują czakramy ziemi?

Czasem w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są rozrzucone geograficznie – miejsca mocy w Indiach i w Polsce występują i chętni bez problemu je odkryją.

Przykładowo radiesteci mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z twierdzeniem miejsca mocy połączone są przebiegającą wzdłuż nich linią energetyczną.

Wizyta w takich miejscach wpływa pozytywnie na samopoczucie Pozwala też rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dokumenty świadczące o leczniczym wpływie, jaki posiadają miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Znajdując się w takim miejscu warto poświęcić się medytacji. Przeważnie są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie jedności z nią może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Poznaj siebie

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko pomagają odkrywanie swojego jestestwa. Jest to niezwykle ważne w opanowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i zachować na powierzchni prawdziwe wartości.

Z pewnością odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam uzdrowić naszą czakrę. Dzięki takim aktywnościom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak być świadomym, że odwrócenie tej sentencji też jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.