Wykończenie Maniek  

Szklane balustrady – plusy i minusy tego rozwiązania na Twoim balkonie

Kiedy chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz bardziej popularne; decyduje się na takowe coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, dlaczego warto wybrać ten materiał i czy posiada jakiekolwiek znaczne mankamenty. 

Jakie są szklane balustrady

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane warszawa są wykonane ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od zwykłego. Dlatego wszystkie zmartwienia na temat wytrzymałości całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Co więcej, balustrady szklane wyglądają niezwykle elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal każdego rodzaju balkonu. 

Zalety szklanych balustrad

Charakteryzuje je odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – w tej kategorii są praktycznie niezniszczalne. Miłośnikom czystości z pewnością spodoba się również fakt, że ich pielęgnacja jest niezwykle prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz po prostu przetrzeć ją mokrą szmatką. Oczywiście opcją jest także stosowanie płynu do mycia szyb. 

Czy są jakieś wady?

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem bez skaz. Po pierwsze, odstraszyć może ich cena, która o wiele przekracza kwotę, jaką trzeba uiścić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest prosta i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania twierdzą ponadto, że szklana balustrada nie zapewnia żadnej prywatności.