Wykończenie Maniek  

Parkiet czy panele? Minusy i zalety tych rozwiązań w Twoim mieszkaniu

Szeroki wybór

Niezwykle ważną rzeczą podczas urządzania domu lub mieszkania jest z pewnością wybór podłogi do poszczególnych pomieszczeń. Rodzajów jest bardzo dużo, począwszy od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Co bardziej wymagające osoby, które w szczególności uwielbiają klasyczne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zwykle jest się wtedy przed wyborem: skusić się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i zalet obu opcji, należy położyć duży nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi nogami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie droższym, ale przy tym niezwykle wytrzymałym. Cena paneli może być nieco bardziej kusząca, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz faktu, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie posiadamy na ten zakup oraz wymagań w kwestii prezencji oraz trwałości. Należy także pamiętać, że parkiet jest bardziej kapryśny względem podłoża, na którym się znajduje.