Wykończenie Maniek  

Okna z drewna czy z plastiku?

Jakie okna kupić?

Otwory okienne z drewna są uważane za okna starego typu, które powinno się wymieniać na okna nowszego typu. Prawda? Owszem, choć nie zupełnie. Możemy w dzisiejszych czasach zauważyć znaczny wzrost popularności na okna z drewna. Czy to dobre rozwiązanie?

Wygląd i praktyczność w użyciu

Okna z drewna w swojej budowie nie są niewłaściwe, ale gdy stawiamy na tego rodzaju rozwiązanie, ma to związek w głównej mierze z osobistymi upodobaniami estetycznymi. Okna drewniane wymagają z pewnością o wiele więcej pracy, by utrzymać je w dobrym stanie mimo że oferują dość komfortowe funkcje na przykład w kwestii szczelności i izolacji cieplnej, są one drogie jak na swoje możliwości.

Lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna plastikowe, a czasami też okna z aluminium, mimo że to jest osobny temat. Okna plastikowe są niedrogie i dobre, a jeśli poszukujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowoczesny minimalizm typowych okien nie spełnia oczekiwań, można zastosować okna z wyjątkowymi okleinami przypominającymi drewno. Wykorzystanie takich rozwiązań podnosi cenę zakupu okna tylko w stopniu minimalnym.

Potrzebujesz więcej informacji na temat okien? Poczytaj na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki lub: okna Pruszków