Edukacja Maniek  

Nauka języka angielskiego – jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu?

Bezsprzecznie w naszych czasach umiejętność mówienia po angielsku jest potrzebne. Bardzo często jednakże osoby uczące się go borykają się z pewną blokadą i boją się używać angielskiego w praktyce. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz kurs która pomoże Ci się przełamać.

Język angielski – jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu?

Zapoznaj się z prostymi sposobami, które z pewnością pomogą ci osiągnąć większą płynność w mówieniu.

  1. Czytanie na głos: jest to pierwszy krok aby zacząć mówić w języku angielskim. Tym sposobem przyzwyczaisz swoje mięśnie twarzy, język a także pozostałe organy mowy do innych ruchów.

  2. Shadowing: jest to technika polegająca na głośnym powtarzaniu słów oraz całych zdań po osobie, która mówi w języku obcym. Takie ćwiczenia możesz wykonywać przykładowo oglądając film, podczas słuchania podcastów albo słuchając muzyki. Usłysz swój głos brzmiący w obcym języku i przyzwyczajaj się do niego.
  3. Scenki: to zadanie polega na wyobrażeniu sobie sytuacji w których mógłbyś się znaleźć np. w sklepie, na imprezie lub w barze. Wyobrażaj sobie, że konwersujesz z kimś, warto ćwiczyć dialogi na głos, jak i w myślach.
  4. Nagrywaj to jak mówisz po angielsku: warto korzystać z gotowców do powtarzania i nagrywania. Nie da się ukryć, że na samym początku będzie dziwnie, niemniej jednak po kilku godzinach na pewno się przyzwyczaisz.
  5. Znajdź kogoś aby używać z nim angielskiego w praktyce:istnieje bardzo dużo aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Oprócz tego dobre wyjście to granie w gry na zagranicznych platformach i konwersowanie z obcokrajowcami