Wykończenie Maniek  

Kuchnie na wymiar czy z marketu – co lepsze?

Przy tworzeniu nowej kuchni pewnie spotkałeś się z dylematem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale łatwy. W tym poradniku postaramy się przybliżyć ci wady jak i zalety obu tych rozwiązań.

Personalizacja mebli na wymiar

Bezsporną zaletą kuchni na zamówienie jest sposobność metamorfozy każdego elementu. Co więcej w małych i nieustawnych lokalach można stworzyć efektowną jak i ustawną kuchnię. Nie da się ukryć, że stworzenie kuchni na zamówienie wiąże się z większym kosztem. Na ostateczną stawkę przyczynia się dobór materiałów oraz wyposażenia szafek. Specjalista z biura projektowego skamo.pl, który działa w okolicach Gdańska i Gdyni, pomoże ci stworzyć rozwiązania dobrane do ciebie. 

Meble z marketu – rozwiązanie dla niecierpliwych

Nie jest tajemnicą, że gotowe meble kupione w sklepie meblowym są mniej kosztowne. Jednak jest to rozwiązanie głównie do dużych i funkcjonalnych pomieszczeń. Meble te są zazwyczaj wykonane z tanich materiałów, więc w sytuacji, gdy nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy ten wariant. Argumentem przemawiającym na korzyść mebli z marketu jest czas oczekiwania. Zwykle meble prefabrykowane są możliwe od ręki, gdy na kuchnię na zamówienie trzeba nieco odczekać. Jednak produkty prefabrykowane nie dają tak dużej sposobności personalizacji detali, nie pomogą też ukryć potencjalnych krzywizn oraz usterek pomieszczenia.