Fotowoltaika Maniek  

Kiedy warto zainwestować w falowniki i optymalizatory mocy?

Panele fotowoltaiczne są prężnie rozwijającą się technologią, która czyni życie łatwiejszym dla jego użytkowników. Duża część społeczeństwa ma wiedzę co oznacza ten termin, jednak tylko bardziej dociekliwi interesowali się tym tematem na tyle, by dowiedzieć się, w jaki sposób działają odrębne części tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są bardzo ważną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity z Białegostoku realizuje zamówienia przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia użytkowanie instalacji przez długie lata. Nie ma znaczenia, czy dopiero myślisz nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to z pewnością zdobycie wiedzy w tym zakresie będzie pożyteczne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć działanie paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ od niego zależy jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego prawidłowe zabezpieczenie. Wizualnie jest podobny do skrzynki i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge zmienia prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują pracę każdego modułu i przekazują wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można sprawdzać działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej przy użyciu technologii Solaredge

Jest to innowacyjna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge cechuje się najwyższą jakością, która pomaga zminimalizować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został zaprojektowany do współpracy razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej skomplikowany oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.