Budowa Maniek  

Kiedy należy założyć instalację przeciwwilgociową?

Nowoczesne budownictwo ciągle ewoluuje, proponując coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, jedna sprawa jest niezmienna od wielu lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są niezbędne?

Najważniejszym zastosowaniem, jakie mają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie podziemnych części domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir czy piasek. Jeśli jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, lecz pod warstwą nieprzepuszczalnych ziem są wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Zalety, jakie oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wypisywać nieustannie. Wydaje się jednak, że często jest to pomijana kwestia podczas planowania budowy domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. Dlatego warto zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, kiedy podłoże choć trochę tego oczekuje. 
Szukasz fachowców? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin