Inne Maniek  

Kadzidła – poznaj ich wyjątkowe właściwości

W ostatnim czasie aromaterapia przyciąga coraz więcej ludzi. W wielu miejscach znajdziemy przeróżne rodzaje kadzideł. Najpopularniejsze są kadzidła w formie patyczków, ale w sklepach ezoterycznych kupimy również inne ich formy. Jeżeli jesteś zafascynowany tym jak rozluźnić się po ciężkim dniu, przetestuj te wonne substancje.

Wszystkie typy kadzidełek, które tu przedstawiamy, dostaniesz w sklepie internetowym Ezolove

Jak używać kadzideł naturalnych?

Kadzidła naturalne odróżniają się w szczególności strukturą, w jakiej możemy je kupić. Na ogół natrafimy na całe wiązanki ziół i drewienek. Nabywając taki wyrób widzimy dogłębnie co się na niego składa, nie zawiera nienaturalnych zapachów ani domieszek. Podczas palenia tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno pachną. W celu wykorzystania takiego kadzidła wystarczy podpalić pęk ziół lub drewienko, które potem można odłożyć na naczynie lub trzymać w ręku i odczekać aż zapach rozprowadzi się w mieszkaniu.

Jak używać kadzidełek stożkowych?

Kadzidła stożkowe to kolejna ciekawa forma. Jeżeli tylko mamy specjalną podstawkę to zapalenie ich będzie wyjątkowo atrakcyjne. Kadzidła te wyróżniają się odwrotnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który spełni się tak samo przy aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, ze względu na oryginalny kształt i efekt, będą doskonałympodarkiem.

Kadzidła mają w składzie różne olejki eteryczne, dlatego możemy kupić je w różnych kompozycjach zapachowych. Ich zastosowanie może przynieść ulgę w migrenach albo bólach stawów i mięśni, co jeszcze bardziej udowadnia, że jest to idealny dar dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy kupić je także w supermarketach. Patyczki pokryte są wysuszoną i pokruszoną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w użytkowaniu, wystarczy podpalić ich czubek i jak tylko zacznie lecieć dym, można zgasić płomień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynia, które będzie je utrzymywać w pionie, umieścić na podstawce, lub wetknąć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Zrobione są ze zmielonych ziół i przypraw, otoczone papierem i ostatecznie przeważnie nawilżone olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie można ich zapalić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się delikatnie tliła. Sznureczki kończą się dosyć prędko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidło jest numerem jeden? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i preferencjami. Jeśli lubisz mocne ziołowe zapachy – weź kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz powszechne, szeroko dostępne rzeczy, idealnie sprawdzi się kadzidło patyczek, a łagodne, długo unoszące się w pokoju aromaty otrzymasz jeśli weźmiesz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak lubisz terapię wzrokową, albo potrzebujesz prezentu dla bliskiej osoby – wybierz kadzidełko stożkowe, najlepiej w zestawie z podstawką.