Wykończenie Maniek  

Jakie są zalety i zastosowania paneli winylowych?

Panele winylowe to nowy produkt na rynku w naszym kraju. Duża ilość ludzi może mieć niedobre skojarzenia, kiedy widzi nazwę panele winylowe. Najpewniej ma wtedy przed oczami panele z poprzedniej epoki, które kojarzone są z niskim standardem wykonania. Teraźniejsze panele winylowe to jednak coś zgoła innego. Gdańsk to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzisiaj pokażemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i w jakich miejscach możesz je stosować.

Sprawdź właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się zazwyczaj z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy zewnętrznej znajduje się warstwa z drukiem wzoru podłogi – zazwyczaj jest to naśladowanie drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość panele winylowe świetnie sprawdzą się w budynkach mocno eksploatowanych. Często stosuje się je w kinach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Poznaj zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak wielką renomą. Ze względu na swoje świetne właściwości i przystępną cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Pośród istotnych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Wiele wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak duża ilość typów paneli winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza standardowymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy także ceramiczne czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Właściwości akustyczne paneli winylowych są nadzwyczaj sprzyjające, panele wygłuszają odgłos, który tworzy się w trakcie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, szczególnie te elastyczne; większa część z nich montuje się poprzez bez użycia kleju, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

*****************

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Sprawdź okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy całym w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego pomieszczenia.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/