Edukacja Maniek  

Jakie są zalety dwujęzycznych przedszkoli?

Z pewnością obecnie poznawanie języków obcych jest potrzebne. Powinno się przez to uczyć maluchy drugiego języka od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach da dziecku szansę na poznanie drugiego języka bardzo szybko. Zapoznaj się z naszym artykułem żeby zgłębić więcej informacji o nauce języka obcego przez najmłodszych.

Nauka języka obcego – dlaczego warto zacząć w młodym wieku?

Niektórzy pojawiają mit że małe dzieci nie potrafią przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak by nauka była sensowna. Jest to nieprawda, z tego powodu, że nauka języka obcego maluchów ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci dobrą zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest – – doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, bo pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w dorosłym życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Dwujęzyczne przedszkole – jak to wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, dążące do swobodnego posługiwania się przez uczniów w mowie jak i w piśmie zarówno językiem ojczystym jak i obcym na tym samym poziomie. Taka metoda sprawia, że realne staje się opanowanie wiedzy wraz ze zdolnościami językowymi w stopniu rozszerzonym.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Miej w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każde dziecko jest inne i w swoim tempe przyswaja język obcy. Niemniej jednak najczęściej po dłuższym czasie maluch nabiera pewności siebie i zaczyna budować zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że w początkowym okresie nie należy uczyć dziecka gramatyki.