Edukacja Maniek  

Jak przedszkolak może nauczyć się angielskiego?

Dla każdego rodzica istotny jest tak samo rozwój malucha jak i jego szczęścia. Przedszkolaki chętnie chłoną wiedzę i od najmłodszych lat są ciekawe świata. Jest to jeden z wielu powodów, przez które należy inwestować w rozwój dziecka już od pierwszych lat i pokazywać mu różne możliwości. W tym celu dobrym rozwiązaniem będzie przedszkole angielskie.

W jaki sposób dziecko najlepiej uczy się języka?

Najbardziej sprawdzonym sposobem nauki jest osłuchanie się z językiem. Gdy maluch słyszy język obcy może się z nim dobrze zapoznać i mocniej w niego zagłębić. A to dlatego, że wszystko zaczyna się od najmłodszych lat i to wówczas można najwięcej zdziałać. Małe kroki i np. zastępowanie prostych słów jak np. “mama” lub “tata” wyrazami w innym języku może być dla malucha początkiem zaskakującej przygody z językiem angielskim.

Nauka poprzez zabawę

Zostało już wyżej wspomniane, że, osłuchanie się dziecka z językiem będzie istotnym krokiem w nauce angielskiego. Należy jednak wykorzystywać sprawdzone sposoby przyswajania nowych informacji. Istnieje parę ciekawych rozwiązań, dzięki którym w prosty i przyjemny sposób, są to np.:
oglądanie bajek w języku obcym – bajki to coś, co lubi większość dzieci, wykorzystajmy zatem ten czas po to, żeby chociażby osłuchać dziecko z językiem
piosenki po angielsku – to również sprawdzona metoda oswajania naszych najmłodszych z angielskimi wyrazami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart lub plansz z obrazkami i nazwami po angielsku a także po po polsku.

Przedszkole angielskie – dlaczego to dobry pomysł?

Duża część rodziców zastanawia się nad wysłaniem malucha do przedszkola anglojęzycznego. Czemu? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, żeby wprowadzić malucha w świat języka obcego już od najmłodszych lat. Przedszkole angielskie to wykwalifikowana kadra nauczycielska, która na co dzień pomaga dzieciom poznawać coraz więcej słówek i prowadzi je, poprzez ewentualne trudy obcego języka. Tego typu placówka to oczywiście świenty pomysł.

Wybór anglojęzycznego przedszkola dla malucha

Gdy już zdecydujemy się na to, aby nasze dziecko uczęszczało do przedszkola polsko – angielskiego należy wybrać takie, które spełni wszystkie nasze wymagania. Żeby wybrać najlepszą ofertę, spośród wszystkich dostępnych teraz na rynku, na początku trzeba będzie sprawdzić stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o tym jak funkcjonuje.