Bez kategorii Maniek  

Jak dbać o podłogi drewniane

Drewniana podłoga to marzenie wielu osób budujących nowe mieszkanie. Zakup drewnianej podłogi to spory wydatek, dlatego należy pomyśleć nad tym, jak prawidłowo o nią zadbać. Pielęgnacja podłóg drewnianych to złożona sprawa – przeczytaj ten materiał, uzyskasz wszystkie informacje, których potrzebujesz. 

Ogromny wybór lakierów do podłogi drewnianej znajdziesz w Sklepie Partners

Lakier na podłodze – jak o niego dbać?

Podłoga lakierowana to jeden z najpopularniejszych typów podłóg drewnianych. Wysokiej klasy lakier zapewnia trwałość i nie jest podatny na uszkodzenia. Aby zapobiec czynnikom, które mogą zmienić wygląd twojej drewnianej podłogi – pamiętaj o tych zasadach. Systematyczne odkurzanie podłogi sosnowej, najlepiej główką z miękkim włosiem, skutecznie przedłuży jej żywotność. Po odkurzaniu powinno się umyć podłogę na mokro. delikatna szmatka, solidnie wykręcona z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody powinieneś dodać profesjonalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Podłoga olejowana – im starsza, tym lepsza?

Podłogi olejowane zrobione są w stu procentach z drewna, które potem jest zabezpieczone olejem. Nie da się zaprzeczyć, że pokryte olejem podłogi sosnowe mają ponadprzeciętny czar, który sprawia, że pomieszczenie zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach użyteczności publicznej, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są wysoce wytrzymałe, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Tak, jak w przypadku podłóg lakierowanych, podstawową sprawą jest regularne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem należy zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. W momencie, kiedy skazy są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.