Wykończenie Maniek  

Instalacja gazowa do diesla. Jak to działa? Kto się tym zajmuje?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że LPG kojarzy się z reguły z samochodami napędzanymi benzyną. Nie należy się temu dziwić, ponieważ mamy do czynienia z niezwykle popularnym rozwiązaniem, które kusi tysiące osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczną redukcję kosztów za paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie zalety niesie ze sobą LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to technologia, którą tak naprawdę można zainstalować w każdym pojeździe, rzecz jasna jeżdżącym na ropę. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Opłaca się zastanawiać się nad montażem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz samochód dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w przypadku niewielkich, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to po prostu nieopłacalne i niezbyt wygodne podczas codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest bardzo niespotykanym rozwiązaniem w polskich warunkach. Rzadko kiedy się go stosuje – a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego polecamy, żeby zdecydować się na to rozwiązanie.