Ślub i wesele Maniek  

Ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku?

Z pewnością za ślub w 2022  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo pracochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to sprawdź tekst, który dla Ciebie przygotowaliśmy żeby wiedzieć ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Oczywiście ceny wesela zależą i od regionu, jak i od standardu wynajmowanego miejsca, pory roku, atrakcji czy też ilości gości. Oczywiste jest, że koszt ceremonii weselnej na 50 gości będzie znacznie niższy aniżeli cena ceremonia weselna na sto gości. Statystyki mówią, że w ubiegłym roku za imprezę weselną na ok. 70 gości trzeba było zapłacić około 30-50 tys. złotych. W 2022 roku musicie doliczyć do tej sumy minimum 15 proc. więcej. 

Ile kosztuje sala na wesele w 2022 roku?

Po pierwsze cena sali weselnej ma związek z tym w jakim mieście ją będziemy wynajmować. Natomiast koszt talerza na ceremonii zależy i od liczby zaproszonych gości, jak i od wybranego menu. Średnio w całej Polsce wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w większych miastach ceny mogą być wyższe. Nie zapominaj, że osobno trzeba liczyć wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Wesele na 50 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam się przyzwyczaić do kameralnych wesel. W tym roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 gości. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Ile trzeba zapłacić za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli para zdecyduje się na wesele na 100 gości to należy się liczyć z poważnymi kosztami. Za wesele na 100 osób zapłacisz min. 60 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fotografa na wesele w 2022 roku?

Cena za wynajęcie fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. Jak natomiast wygląda cena wynajęcia filmowca na wesele w tym roku? Niemalże identycznie jak u fotografa na wesele, cennik kamerzysty na ślub waha się w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

DJ na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ jest inna. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. A konkretnie za Dj-a w tym roku zapłacisz mniej więcej 3-7 tys. zł., a ceny zespołów są większe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  przeważnie na jedną osobę z zespołu przypada od 1000  do 1500 złotych.

Ile zapłacimy za dekoracje na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt się często zmienia, ponieważ w głównej mierze jest zależny od tego na jakie kwiaty i dekoracje para młoda się zdecyduję. W przypadku, gdy będą to żywe kwiaty to te które są akurat w sezonie. Pamiętaj, że sprowadzanie ich w dużej mierze wpłynie, że będą droższe. Najwięcej wydasz od października do maja, z kolei lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w tym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły nawet 3-krotnie. Czyli średni koszt za kwiaty i dekoracje to od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Fryzjer i kosmetyczka na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Koszt fryzury ślubnej robionej u fryzjera  waha się między 150 a 500 złotymi. Zależy to od długości włosów, jaki jest ich stopień skomplikowania a także tego ile dodatków zostało zużytych. Jeżeli chodzi o makeup ślubny to wynosi od od 200 do tysiąca złotych. Zależy to od umiejętności i stopnia doświadczenia kosmetyczki. Pamiętaj, że do tej ceny musisz doliczyć koszt makijażu próbnego.