Aranżacja Maniek  

Metal we wnętrzu – jak go wykorzystać?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli jest wyjątkowo trudny. Szczególnie że w sklepach można znaleźć nie tylko mnóstwo różnych modeli, ale też materiałów. Nieustannie bardzo niezwykle chętnie wybierane są meble metalowe. Mimo że kojarzą się one głównie z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w większości pomieszczeń, a dodatkowo są bardzo funkcjonalne. Z jakiego względu opłaca się postawić na meble z metalu?

Informacje zaczerpnięte ze strony producenta metalowych mebli z Warszawy, firmy – stalovnia.pl.

Meble metalowe – czy opłaca się na nie zdecydować??

Meble wykonane z metalu niosą wiele korzyści, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Metalowe meble wyróżniają się dużą wytrzymałością. Metal rzadko ulega zniszczeniu, dzięki temu kupno mebli z metalu będzie świetną inwestycją na lata.
  • Metalowe meble można łatwo czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny i nietrudno utrzymać go w czystości. Nie wymaga on także dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnowanie czy stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal może być wykorzystywany w wielu wystrojach. Metalowe meble są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w różnych wystrojach i można je łączyć z różnymi tworzywami.
  • Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są różne kolory – zwykle jest to czarny, szary lub biały, a także rozmaite kolory.

metalowy gazetnik

Wystrój wnętrz – w jakich stylach wykorzystuje się metal?

Metalowe meble nie stawiają niemal żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność sprawdzają się w najróżniejszych wnętrzach – podstawą jest pomysłowość projektanta. Przeważnie jednak stosowane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny wyróżnia się prostotą oraz brakiem wyszukanych dekoracji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do salonu będą właśnie meble z metalu.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o niepotrzebnych ozdobach czy dekoracjach. Metalowe meble wybierane do minimalistycznego wnętrza zwykle mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim klimatem fabryki. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne i proste.

Z jakimi tworzywami metal prezentuje się najlepiej?

Metalowe meble przeważnie wyróżniają się prostotą. Materiał wyjątkowo będzie prezentował się zestawiony z naturalnym drewnem – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tych względów warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.